JB-golfen Statistik

RUNDOR | POÄNG | SPELARE
Vänd mobilen för mer information.

Aktuell poängställning
Baserad på handicap. För att få ett totalresultat krävs minst fem rundor på varje bana. Om fler rundor görs räknas de fem bästa.
R = Antal rundor
HCP = Nuvarande HCP
Med = Medel på slutförda rundor utan HCP
T5 = Bästa fem rundor inklusive HCP
    Knektaparken A6 DGP Totalt
  Namn R HCP Med T5 R HCP Med T5 R T5+5
1Carl Falk18552,5211141565,823232443
2Marcus Johansson (CE)16654,8214151464,523531449
3Peter Åskregn23857,5223131970,822936452
4Erik Ruiz Svensson121160,1219132072,824225461
5Patrik Svedenklint15857,322491667,123924463
6Pontus Brandt191060,1222222174,924341465
Christian Holmström121464,3225182275,424030465
Victor Lilja16958,5213101972,325226465
9Andreas Andersson (Anden)191363,5217112174,525030467
Erik Tegenfeldt775622491464,424316467
11Viktor Holmgren121362,822511237725223477
12Marcus Nelénius181262,8224132477,825431478
13Stefan Holmer151768,4234122883,324927483
14Erik Juberg82376,322563085,326514490
15Christopher Andersson191262,822672377,326526491
16Eric Sandgren71059,723752579,426212499
17Carl Löfvin1014652438278225918502
18Joakim Ersson51160,824052579,227210512
19Björn Gustafsson51059,625062174,526811518
20Jonny Johansson81566,425162883,826814519
21Mikael Sturesson51464,625562579,226911524
22Crille Atting61870,525083187,827514525
Roy Eriksson111868,221532985-14-
Rickard Rosenkvist91262,223941871-13-
Simon Jansson12368-122782,323913-
Pernilla Juel112375,823813398-12-
Felix Milton71160,924441971,3-11-
Kalle Tegenfeldt5554,42624-65-9-
Olof Hjalte Kobayashi51563,821342680-9-
Nathanael Centellini61060,324222273-8-
Erik Andersson41161,5-32580-7-
Elias Bergman5-703472-79,5-7-
Martin Holmström4-75-3-92-7-
Alexander Uhnell2255,5-41870,3-6-
Johan Granberg2258,5-42072,8-6-
Kim Larsson5566,432212377-6-
Thomas Björklund3-66-3-76,3-6-
Markus Johansson4-78,5-12377-5-
David Hallenborg21059,5-2-76,5-4-
Sander Lauritsen32170,7-13086-4-
Mattias Andersson32475-13396-4-
Fredrik Widehäll1354-21262-3-
Szilvezter Marki3-66,7-0---3-
Sebastian Silvén3-67,3-0---3-
Andreas Ohlin21468-12073-3-
Nicolas Rudervall1263-2774-3-
Niclas Hedenbjörk21865,5-1-85-3-
Leo Silvén3-78,3-0---3-
Arvid Claesson1-68-12276-2-
Mikael Lindström2-72,5-0---2-
Olle Beckne01--22377,5-2-
Leonardo Hernandez1272-1688-2-
Linus Petersson1275-1688-2-
Linus Lijleblad0---22884,5-2-
Max Gårdemar1-84-1-109-2-
Daniel Lord11159-0---1-
Simon Andrén1263-01--1-
Daniel Brandt1-70-0---1-
Oscar Wirdelius1271-01--1-
Anders Hildingsson0---1-74-1-
Daniel Wästlund0---12174-1-
Elia Tegenfeldt1289-01--1-
Dan Gårdemar1-92-0---1-
Johan Halin0---1-107-1-
Vänd mobilen för mer information.